VÝSTAVY A GALERIE

AKTUALNÍ VÝSTAVY

Výstava achátů

5 výstav pod jedním okruhem, bezmála 1000 m² výstavních ploch

CENA VSTUPENEK

achát

Vstupenky zakoupite na recepci u vstupu.

EXPOZICE POLODRAHOKAMU

Více než 2600 ks achátů a polodrahokamů z České republiky i celého světa na jednom místě.

GALERIE UMĚNÍ

Petr Štrojsa

Prodejní výstava děl Petra Štrojsy.

A výstava ukázek děl světoznámých umělců – v současné době Gustava Klimta a Pabla Picassa.

Kdo by neznal dominantu Českého ráje – hrad Trosky. Rozšířili jsme naše výstavy o výstavu pohlednic s tímto hradem a skvostem jsou i texty psané z druhé strany. Nejstarší jsou z roku 1898 a 1901. Věříme, že vás rozšíření výstavy potěší a těšíme se na vaši návštěvu.

Výstavy a Galerie umění

=

Na bezmála 1000 m² výstavních ploch se nachází hned 6 výstav pod jedním prohlídkovým okruhem

=

Staré, starší i novější pohlednice s hradem Trosky a původními texty, adresami a i známkami.

=

Seznámíte se s více než 2600 ks achátů a polodrahokamů z České republiky i z celého světa.

=

Nádherné fotografie z Českého ráje pana Zdeňka Patzelta na velkoformátových plátnech.

=

Skrz ledopád projdete do další expozice a tou je sbírka skla, lidové keramiky a pokladů z půdy našich prababiček, zaměřená převážně na severní Čechy.

=

Galerie umění nabízí výstavu ukázek děl světoznámých umělců, tato výstava se mění. V současné době jsou zde vystaveny ukázky děl Gustava Klimta a Pabla Picassa.

=

Dále je zde k vidění prodejní výstava děl malíře Petra Štrojsy, který se zaměřuje na krajinou realisticko-naturální malbu a figurální malbu světoznámých umělců, jako je Ilja Repin či Ivan Ivanovič Šiškin.

Otevírací doba – Výstavy a galerie  

Červenec – srpen DENNĚ

10.00 – 17.00

Září – červen ÚT – NE

10.00 – 17.00

OTEVŘENO CELOROČNĚ

* Expozice se uzavírají nejpozději v 17.30.

Platba možná pouze v hotovosti

Vstupné

Základní 390 Kč
Snížené * 300 Kč
Rodinné 2+2** 900 Kč

* děti do 15 let, studenti do 26 let, senioři 65+

** 2 dospělé osoby + 2 děti do 15 let

Prohlídky nejsou komentované. V případě zájmu o odbornou komentovanou prohlídku nutno tuto dohodnout předem a za úhradu. Vyhrazujeme si právo na změnu návštěvních hodin.

Prohlídky pro skupiny 15 osob a více nutno rezervovat čas prohlídky předem na tel.  724 140 000. Cena je 170 Kč/osoba.

Tajemství českého ráje – výstava achátů a polodrahokamů

Výstava „Tajemství Českého ráje“ nadchne každého, koho nenechává chladným tajemství minerálů a polodrahokamů ukrytých v nitru země. Mimořádné jsou acháty Českého ráje, ze kterých je především soubor achátů od ŽELEZNICE u Jičína NEJUCELENĚJŠÍ sbírkou, jakou lze kde spatřit. Mnoho krásných exponátů sice ukrývají soukromé sbírky, ty ale nejsou veřejnosti přístupné. Na Semíně tak máte možnost shlédnout ukázky achátů ze všech našich nejznámějších nalezišť, jako jsou Levín, Kozákov, Doubravice, Frýdštejn, Morcínov, Rovně, Rašovka a mnohé další. Nejedná se přitom o jen tak ledajaké acháty – k vidění jsou i OPRAVDOVÉ UNIKÁTY, to už ale musí posoudit každý sám. Vedle Českého ráje jsou pak vystaveny i ukázky achátů a minerálů z Krušných hor či z moravských nalezišť.

No, a aby toho nebylo málo, v sousedním ještě větším sále je k vidění sbírka opět především achátů z nejznámějších nalezišť CELÉHO SVĚTA, jako je Brazílie, Mexiko, Argentina, Polsko, Německo, Botswana a další. Bez nadsázky NEJVĚTŠÍ vystavenou sbírkou NA SVĚTĚ v současnosti, je ale soubor achátů z nových nalezišť v MAROKU. Ty zároveň patří i k těm nejkrásnějším jaké lze spatřit a tak je opravdu na co koukat. Skvělý pohled zaručuje i kvalitní provedení výstavních vitrín, které jsou celé potažené černým sametem, aby v nich precizně osvětlené kameny doslova zářily nejživějšími barvami.

Celkem je vystaveno VÍCE NEŽ 2600 KAMENŮ.

Z dob našich prababiček

Výstava nádobí, skla a lidové keramiky našich předků

Zastavte se v dnešní uspěchané době a vžijte se do doby našich prababiček, kdy čas plynul mnohem klidněji.

Na území dnešních severních Čech byla častým zdrojem obživy výroba nejenom užitné keramiky, porcelánu a skleněných výrobků potřebných do kuchyně, ale dostatek času byl třeba i na výrobu skleněných dárkových předmětů.

Například minerální vody si lidé mohli koupit v ručně vyráběných keramických lahvích a z romantických výletů do nejkrásnějších míst v přírodě si turisté jako upomínku vozili ručně malované pohárky z barevného skla. Ještě dříve se v zámožnějších domácnostech používalo cínové nádobí a k rozmachu výroby zeleného lesního skla došlo již od středověku.

Výstava Z dob našich prababiček vám umožní přenést se v duchu do dávných i nedávných dob a představit si, jaké to bylo, když ještě byl dostatek času a chuti na ruční práce a nevyráběli vše roboti.

Český ráj – přírodní klenot ve fotoobrazech

Název Český ráj  – to není jen pouhá slovní hříčka – je to výstižné pojmenování úchvatné krajiny, která se řadí k těm nejkrásnějším na světě.

Výstava Český ráj – přírodní klenot ve foto obrazech Zdeňka Patzelta je inspirací pro návštěvu skalních vyhlídek při západech slunce, stejně jako při východech slunce nad krajinou zalitou ranní mlhou.

Galerie umění – Petr Štrojsa

Petr Štrojsa

Romanticky realistická malba, je v dnešní době tak trochu přehlížena i díky moderní digitální době, kdy umělci hledají pořád něco nového a zapomínají co je kolem nás. Obzvláště umění naturalistické, není moc oblíbené. Hlavní důvod je ten, že je pro malíře obzvláště náročné, kde je potřeba hodně trpělivosti. Práce naturalistickým způsobem na obrazu většího formátu může trvat i 2 roky čisté práce. Málokterý malíř se pustí v dnešní době do takto náročného způsobu malby.

Malíř, rodilý Turnovák z obce Mašov, věku narozen 1957 a jehož díla můžete zde spatřit, studoval v roce 1981-1985 u prof. J. Pýchy v Mladé Boleslavi, u kterého získal základy pro realistickou malbu. Převážná část zkušeností tohoto druhu umění jak v krajinářské nebo figurální tvorbě, získal mnohaletým studiem a kopírováním starých mistrů 19 století. Např., Adolf Kosárek, Bedřich Havránek, Julius Mařák, Ivan Šiškin, Ilja Repin, Ivan Ajvazovskij atd.

Právě díky mnohaletým studiem maleb starých mistrů, je schopen s neuvěřitelnou věrností, na zakázku zhotovit věrné kopie různých malířských děl, s krajinářským nebo figurálním námětem.

Galerie umění 

Gustav Klimt a Pablo Picasso

Gustav Klimt – nejslavnější malíř s českými kořeny.

„Není na mně nic speciálního. Jsem jen malíř, který pracuje dnem i nocí,“

Spoluzakládal slavnou vídeňskou secesi a obecně je považován za jednoho z průkopníků symbolismu. Je znám hlavně pro své portréty, ale byl také výborným krajinářem. Navrhoval i nábytek a umělecké předměty.

 

Chcete se u nás i ubytovat?

Adresa:

Troskovice 72

512 63 Troskovice

Keltské opidum

Kontakt:

(+420) 724 140 000

info@hradistesemin.cz

K dispozici:

PO – NE  9.00 – 19.00